Bacak incelten Hareketler

Bacak incelten hareketler, fiziğinize ne kadar güveniyorsunuz ilk olarak bunu algılamalısınız. Bacaklarınızın fit olduğunu düşünüyorsanız şayet yanılabilme ihtimaliniz çok yüksektir. Bacaklarınızı gelin birlikte gelecek yaz mevsimi için hazırlayalım. Sizler için hazırlamış olduğumuz bacak incelten hareketler adlı makalemizde ince ve fit bacaklara nasıl sahip olabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Zıplama ve ardından çömelme

İlk olarak harekete başlamadan önce pozisyonunuzu almalısınız peki bu pozisyon nasıl olmalı? İlk olarak bacaklarınızı dizden bükerek, omuz genişliğinde açıyorsunuz daha sonrasında da kalçayı arkaya doğru iterek oturur bir şekil alıyorsunuz. Kollarınızı gövdenize yaklaştırarak tüm ağırlığınızı topuklarınıza yüklemelisiniz ve bu ağırlığı tam anlamıyla verdikten sonra zıplayacaksınız. Belirtmiş olduğumuz hareketi günde 3 defa uygulayın.

Duvara yaslanarak oturuş

Duvara yaslanarak oturuş biçiminde pilates topundan yararlanmanız gerekiyor. Pilates topunu sırt bölgenize alarak, dizlerinizin üstüne doğru çömeleceksiniz. Biraz ağır bir hareket olduğundan dolayı dayanmanız gerekiyor. Harekete geçtikten sonra 75 saniye boyunca bekleyeceksiniz her hareket 75 saniye olacak şekilde 3 set olarak tekrarlayacaksınız.

Kollar ve bacaklar iki yana açıkken zıplama

Taşıyabileceğiniz şekilde bir ağırlık alarak kollarınız yana açacaksınız ve bacaklarınızı da açmayı unutmayın. Hem bacaklarınız hem de kollarınız bu şekilde güçlenecek ve forma girecektir. Günde 100 kez bu açma, kapama hareketini yapmalısınız ve seri olmak zorundasınız. Yapmış olduğunuz hareket sizi hızlı bir şekilde fit bacağa sahip olmanızı sağlayacaktır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bacak incelten hareketler adlı makalemizde ki önerilere uyarsanız şayet yaz için kendinizi hazırlar ve fit bir şekil de yaza girmiş olursunuz.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s