Sağlık Kaynağı Kırmızılahana

Şüphesiz ki doğada bulunan birçok gıda insan sağlığı açısından oldukça önem taşımaktadır. Hele bir de bazı gıdalar vardır ki tam anlamı ile sağlık deposu denilebilir.

Sağlık Kaynağı Kırmızılahana

Kırmızı renkli sebze ve meyveler de bulunan Beta Karoten maddesi insan vücudunu akciğer, mide, prostat, meme, baş ve boyun kanserlerinden korumaktadır. Ayrıca kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini de en aza indirmeyi sağlayan Beta Karoten maddesini içeren gıdaların her öğünde mutlaka tüketilmesi gerekmektedir.

Bu kırmızı renkli gıdalardan biri de kırmızılahanadır. Kırmızılahana vücut direncini arttırdığı gibi bağışıklık sisteminin de güçlenmesinde büyük rol oynuyor. Bunun yanı sıra beyin ve kalp fonksiyonlarını iyileştirici etkiye sahip olan kırmızılahananın günde en az bir tabak tüketilmesi konusunda uzmanlar hemfikirlerdir.

Çiğ olarak salatalarda tüketebileceğiniz kırmızılahananın kırmızı rengini muhafaza edebilmeniz için bir gün boyunca bol tuz içerisinde beklettikten sonra üzüm sirkesi içerisine koyabilirsiniz. Böylece kırmızılahana salata yapımı için hazır hale gelecektir. Bu sayede kırmızı rengi de korunmuş olursunuz.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s