Zayıflamanın Sıhhatli Formülü

Kilolar vücuda oldukça baskı yaptığını bilmekteyiz. Ayrıca genel sistematiğimize yaptığı baskıda mevcut. Bu tür problemlerden dolayı sağlıklı zayıflamak gerekiyor.

Zayıflamanın Sıhhatli Formülü

Yemek yiyoruz, yenilen yemek mideye sonra da ince bağırsağa geliyor ve orada emiliyor. Yani yediklerimiz hazmediliyor. Emilen besinlerde damarlara iletiliyor. Son olarak kalın bağırsaklara iletilip ihtiyaç fazlası atılıyor. Dolayısıyla damarların akıcı bir özelliğe sahip olması gerekiyor. Anlatmak istediğimiz yediğimiz besinlerin damarlarımızı tıkayacak besin gruplarından olmaması gerekiyor. Yağlanma da buna sebep olacaktır. Dolaşım sistemi gerçekten çok önemlidir. Emilen besinler zamanla damarın çeperine yapışarak daraltmaktadır. Damardan geçen kan miktarı aynıdır. Fakat damar daraldıkça da hipertansiyona sebep olabilir. Ayrıca damar çeperinin daralmasıyla damar sertliği rahatsızlığı da gerçekleşebilir. Bu noktada yağların vücuttan gönderilmesi zorunludur.

Sinir sistemini de düzenlemek gerekiyor. Çünkü açlık hissini sinir sistemiyle hissediyoruz. Kilolu bir insanın sinir sistemi oldukça bozuk olacaktır. Çünkü az yediğimizde gerçekten mutlu olacağız.

İşte hem içeriden hem de dışarıdan zayıflamanın sıhhatli formülü için bitki çaylarını tercih edebilirsiniz. Özellikle bitki özünden yapılan bitki çayları tercih edilmelidir. Bazı bitki çayları 20’den fazla bitki özü dahi içerebiliyor.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s