Burun Estetiği ve Burun Operasyonları

Burun estetiği ve burun operasyonları günümüzde bayanlar arasında oldukça yaygın bir hale gelen estetik ameliyatları son dönemler de erkekler tarafından da rağbet görmektedir. Estetik ameliyatlarına ilginin artmış olmasının sebeplerinden biri de doğal olarak daha düzgün bir görüntüye sahip olmaktadır. Bu anlamda hem bayanların hem de erkeklerin ortak olarak buluştukları nokta; Burun Estetiği.

Burun Estetiği ve Burun Operasyonları

Burun estetiği operasyonlarında en çok büyük olan burun küçültülüyor, geniş olan burun delikleri daha dar bir hale getiriliyor, ucu fazla eğik olan burun ucu kaldırılıyor ve kemerli olan burun daha düzgün, kemersiz bir hale getiriliyor. Tabi şu da bir gerçek ki, burun estetik operasyonları sadece görüntü açısından yapılmamaktadır. Nefes alma zorluğu olan veya bir kaza sonucu burunda meydana gelen deformasyonlar sonucunda da burun estetiğine başvurulmaktadır.

Burun estetiği operasyonları lokal anestezi olarak yapılabildiği gibi genel anestezi uygulanarak ta yapılabilmektedir. Bu durum tamamı ile kişinin burnunda yapmak istediği değişikliğe bağlıdır. Açık burun estetiği ve kapalı burun estetiği olmak üzere iki çeşit olarak yapılan burun estetiği operasyonları ortalama 1 veya 2 saat kadar sürmektedir. Açık burun ameliyatı daha çok burun ucu geniş ve burun şekli daha eğri olan kişilerde tercih edilmektedir. Kapalı burun ameliyatı ise burnun içine girerek herhangi bir kesi gerektirmeyen ameliyat çeşididir.

Ameliyat sonrasında hastanın yüzünde birkaç gün sürecek olan şişlikler meydana gelir. Bu oldukça normaldir. Birkaç gün sonunda bu şişlikler kaybolmaya başlayacaktır. Genellikle ameliyat sonrasında hastanede bir gün yatmak gerekmektedir.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s