Güneş Yanığı için Endişelenmeyin

Güneşin derimize olacak zararlarıyla ilgili bütün uyarılara rağmen sadece çok azımız günlük güneşten korunma bakımı yapıyorlar. Gerçekte, rapora göre, Amerikalıların 3’te 1’i güneş yağı kullanmayı önemsemiyor.

Güneş Yanığı için Endişelenmeyin

Bu umursamazlık neden? Yeni başlayanlar için, hepimiz çok meşgul olduğumuzu düşünürüz. Bu bizim zaten meşgul olan hayatımıza bir basamak daha koymak anlamına gelir. Ama gerçekte öyle değildir. Çoğu güneş yağı kullanımı karışık ve zordur. İlave olarak, yapışkandırlar ve beyaz iz bırakırlar.

Bununla beraber, yeni çıkan ve bütün önyargıları yıkan bir güneş yağı var. O bir toz, evet tozdan bir güneş yağı! Oksijen ve titanyum dioksitlerin mikro parçalarından yapılmış ve güneşin UVA ile UVB ışınlarına karşı yansıtıcı, koruyucu ve fiziki bir blok gibi görev yapar.

Toz Güneş Yağı Seçimi

Colorescience tarafından çıkarılan bu güneş yağının temelleri Diane Ranger tarafından başlatılan mineralli makyaj ile başladı. Ranger -mineralli makyajın yaratıcısı- Bare Escentual (1976) bularak, sağlıklı makyaj devrini başlattı.

Birkaç yıl sonra yeni bir mineralli makyaj çalışmasına başlayarak, güneşten koruyan ve güzellik yaratan bir şey üzerinde çalışmaya başladı. Colorescience, vazgeçilmesi olası olan fırça ulaştırma servisi kadar toz güneş yağlarında da tanınmaya başladı.

Ürünlerinde güneş yağı içermelerine rağmen bunlar bütün vücuda SPF 30 koruması sağladılar. Firmanın ürünleri içerisinden – fırçalar, karıştırıcılar, allıklar, merdaneler dâhil olmak üzere- bu su geçirmez güneş yağı kullanılması en kolay olandı. Ayrıca deri üzerinde inanılmaz derecede hafifti.

Bu tozların içeriğinde ise ten rengi koruması ve kapatılmasını sağlayan sağlıklı formüller vardı. Ayrıca Colorescience koleksiyonu mineral kozmetik ürünleri de– fırça, göz gölgelendirme, göz çizici, maskara, ruj ve renk dâhil olmak üzere- kapsayan geniş bir yelpazeye sahiptir.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s