Saç Nakli

Saç nakli nispeten yeni bir tekniktir. Saç dökülmesi sorunu birçok erkek ve kadında sık görülür. Saç, insan kişiliğinin en önemli özelliği olarak kabul edilir.

Saç Nakli

Saç nakli keşfi büyük ölçüde saç dökülmesi sorununu çözmüş gibi görünüyor. Saç nakli, saç dökülmesi tedavisi için kullanılır.

Saç nakli uzman ve deneyimli cerrahlar tarafından yapılması gerekir. Saç nakli süreci ise çok kolaydır. Kellik bulunan bölgeye saç kökleri küçük gruplar halinde ekilir. Küçük gruplar halinde ekilen saç kökleri sağlıklı ve kalıcı büyüme sağlar. Fakat akılda tutulması gereken husus, iyi bir cerrah tarafından saç naklinin yapılmasıdır.

Saç nakli sırasında bazı yan etkilerin olacağı da bilinmelidir. Bu yan etkiler tedavi sonrasında alın, göz ve kafa derisinde şişme olarak görülebilir.  Bunun üstesinden gelmek için doktor tarafından hastaya ilaç verilir. Ayrıca nakil işlemi sonrasında kaşıntı çok yaygın olarak görülür. Bu durumda doktorlar nemlendirici ve şampuanlar tavsiye ederler.

Nakil süreci 5 – 7 saat kadar sürer. Nakil sonrasında hasta günlük işlerini yapabilir. Birçok kişi ekilen saçların dökülmesi konusunda tedirginlik yaşayabilir. Fakat buna gerek yoktur.

Saç nakli tedavisinden önce mutlaka deneyimli ve alanında uzmanlaşmış bir cerraha danışmalısınız.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s