Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı, ailenize yeni bir üye katılacak. Çok heyecanlısınız ve ona tüm imkânlarınızı sunmak istiyorsunuz. Ona vereceğiniz sevgi, ona dekore edeceğiniz oda ile başlayacak. Bebek odası dekore edecekseniz, öncelikle bebeğinizin ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Bebeğinizin odası ferah ve doğru bir şekilde dekore edilmeli. Eğer bebeğinizin odası küçükse, o zaman yerden tasarruf sağlayan mobilyalar ve dekorasyon çözümleri ile ona güzel bir oda sunabilirsiniz.

Beşik, gardırop, çekmeceli dolap gibi çözümlerle, bebeğinizin eşyalarını düzene sokabilirsiniz. Bebeğiniz büyüdüğünde ise beşiğin yerini, yatak alacak. Bebek odası dekorasyonu, dağınıklık ve kalabalıktan uzak, sade ve ferah bir dekorasyon olmalıdır. Bebeğinizin odasını, evin en çok güneş alan oda olarak tercih etmelisiniz. Kız çocuklar için genellikle pembe renkler tercih edilirken, erkek çocuklarda renkler mavi olarak tercih edilmektedir. Siz pembe ve mavi yerine daha farklı renkler tercih etmek istiyorsanız, beyaz ve turkuazın buluşmasını tercih edebilirsiniz. Beyaz mobilyalar, bebek odası dekorasyonu için doğru bir seçim olacak. Beyaz beşik, gardırop ve dolapları, turkuaz renkli perde ve halılarla tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca beşik ya da yataklarda tercih edeceğiniz nevresim takımlarını da mercan tonlarında tercih ederek hoş bir uyum yakalayabilirsiniz. Bebek odası dekorasyonu, ailenize dahil olacak minik için de oldukça önemli. Bebeğinizin rahat edebileceği bir oda istiyorsanız, o zaman gereksiz aksesuarlar ve koyu renklerle odanın havasını karartmayın. Onun yerine sade ve şık mobilyalar, açık renkler tercih etmelisiniz. Yüksek kaliteli mobilyalarla bebeğinizin rahatlığını sağladıktan sonra, diğer detaylarla mekânı zenginleştirebilirsiniz. Çocuk sağlığını ve emniyetini ön planda tutan mobilyaları tercih ederek, bebeğin başına gelebilecek kazaları da engellemiş olursunuz. Bebek odası dekorasyonu için alışveriş yaparken, sadece ürün görselliği değil, ürün kalitesi ve mutlaka emniyetine de dikkat etmelisiniz.

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s