Dudak Bakımı Gerçekten işe Yarıyor Mu?

Dudak bakımı, özellikle soğuk kış aylarında can yakan dudak çatlaklarını gidermek veya oluşmasını engellemek için kullanılan bir makyaj ürünü, nemlendirici çeşididir. Birçoğu aromalı olarak üretilmektedir ve satış arzı düşünülerek renk renk paket ve tasarım materyalleriyle satılıp, alış cazibesi arttırılmaktadır.

Dudak bakımlarının aroma çeşitleri olarak farklı tatlar oluşturulmuş durumda. Çilekliden elmalıya, hindistan cevizliden muzluya kadar farklı aroma çeşitleriyle birlikte, dudaklara uygulanan bu üründe tat olgusu da önem arz etmektedir. Bu aromaların kokuları da üründe bulunduğundan, kadınlar açısından oldukça çekici bir ürün olmaya başlamıştır. Çoğu renksiz bir parlaklık verse de, bazılarında hafif bir renklendirme de mevcuttur.

Fiyatlar konusunda uygun fiyat aralıkları olması, alıcıları açısından önemli bir faktör oluşturmaktadır. Özellikle, daha önce kullanılmayan bir çeşidi denemek için, hem uygun fiyatlar hem de marka güvenirliği, alıcıları çekmekte önemli faktörlerdendir. Mat rujların altına uygulandığında, dudak bakımı dudaklara uygulanıp bir süre bekledikten sonra, rujların sürümünü kolaylaştırmakla birlikte, daha canlı bir görünüm sağlanmasına olanak sağlamaktadır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s