Dudak Kalemi Nasıl Sürülür

Dudak kalemi nasıl sürülür, makyaj kusurlu organların kamufle edilmesi, güzel organların daha ön plana çıkartılması için dikkatli dokunuşlarla yapılan müdahalelerdir. Makyaj yapmak bir uzmanlık dalıdır ancak sürekli bir uzmandan yardım almak olanaksız olacağından kişi kendisini ve yüzünü tanımalı, nasıl bir makyajın kendisi için daha uygun olacağını uzmandan yardım alarak öğrenmeli ve daha sonra kendisine uygulaması daha doğru olacaktır. Makyaj yapmış olmak için yapılmamalı, yani güzelleşmek isterken daha kötü bir duruma düşmemelidir.

Dudak makyajı çok önemlidir. Dudak kalemi ise dudak makyajında mutlaka olmalıdır. İnce dudaklı bir bayan dudaklarını daha kalın göstermek istediğinde önce dudak çevresine cildine yakın mat bir pudra geçmeli, dudak kaleminin 1mm ya da bir kalem ucu kadar dudak çizgisinin dışından ama çizgiyi takip ederek çizilmelidir. Daha sonra ise bu çerçevenin içi doldurulmalıdır. Ancak kalem, sürülecek rujun renginden bir ton daha koyu olmak durumundadır.

Bunun aksi kalın dudaklı kişilerde ise kesinlikle çerçeve kullanılmamalı, dudak çevresine mat bir pudra sürdükten sonra mümkün oldukça açık renk ruj kullanmalıdır

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s