Ela Gözlüler için Makyaj Önerileri

Ela gözlüler için makyaj önerileri, makyaj güzel olan yönlerimizi ön plana çıkarırken, kusurlu yanlarımızı da kamufle etmektir. Ela gözler ise alternatifi çok fazla olan makyaj çeşitlerine açık bir göz rengidir. Yani ela gözlü kişiler saç rengine ve kıyafetine uygun istedikleri her rengi kullanabilirler. Özel günlerde ve abartılı makyaj gerekmedikçe, işe, arkadaş toplantısına veya normal bir günde dışarıya çıkarken sadece bol rimel sürmek bile ela gözlüler için yeterli olacaktır.

Ela gözlü kişiler Bol rimel ve tenine uygun ruj seçimi ile gözlerini ön plana çıkarmayı başarmaktadırlar. Makyaj çok boyanmak demek değildir. Aksine küçük dokunuşlarla büyük farklılıklar yaratabilmektir.

Aslında makyaj uzmanlık gerektiren bir konudur ve özellikle ela gözlü kişiler kendi makyaj tarzlarını oturtma konusunda mutlaka bir uzman kişiden destek almalı ve sürekli bu teknik üzerinden ve sadece kıyafet rengine göre far renklerinde değişiklikler yaparak uygulamalıdır. Bal rengi elalar kahverengi ve yeşil tonlarında far tercih etmeli, turkuaz elalar için ise hiç far gerekmez çünkü; gözleri giydikleri kıyafetin rengini alarak yeşil, mavi, gri gibi zaten ön plana çıkacaktır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s