Etkileyici Makyaj Teknikleri

Etkileyici makyaj teknikleri, kendine özen gösteren kadınların güne başlarken ilk adımıdır makyaj. Ama bazı kadınlar ne kadar uğraşsalar da istedikleri türde bir makyaj elde edemediklerini söyler dururlar bazen. İşte burada ya bir eksiklik ya da yanlış yapılan, dikkat edilmeyen bir şeyler vardır. Bunlardan bazılarına değinmek istiyorum.

Makyaj yaparken doğal ve etkileyici bir makyaj elde etmek çoğu kadının isteğidir, bunun için de ilk şart cilt tipinize uygun makyaj malzemeleri seçmenizdir. Örneğin; kapatıcınızı seçerken cilt renginize uygun olup olmadığını anlamak için ışığa dikkat etmek gerekir, çünkü güneş ışığı altında da aynı sonucu vermesi gerekir. Fondöteninizi çok ince sürmeniz makyajınızın daha doğal görünmesini sağlar. Eğer cildiniz kuruysa fondöteninize biraz nemlendirici eklemeniz sizin için daha uygun olur.

Göz makyajınıza başlamadan önce gözaltlarınızda koyuluklar varsa ten renginize uygun bir concealer ile kapatıp, pudra ile sabitleyerek aydınlık ve canlı bakışlar elde edebilirsiniz. Gözleriniz büyükse göz kaleminizi gözlerinizin içine, gözleriniz küçükse kaleminizi gözlerinizin dışına çekerek gözlerinizi daha güzel gösterebilirsiniz. Göz kapağınıza süreceğiniz eyeliner ise kirpiklerinizin daha gür gözükmesine yardımcı olur ve daha uzun kirpiklerinizin olması için de rimelinizi kirpiklerinizin üstünden yana doğru sürebilirsiniz.

Dudaklarınız inceyse ve daha dolgun gözükmesini istiyorsanız, dudaklarınızın ortasına daha koyu renk ruj sürmelisiniz. Allığınızı süreceğiniz nokta ise; elmacık kemiğinizin en sivri olduğu noktadır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s