Sağlık Görünmeyi Bilmek Makyajın En Temel Sırrıdır

Sağlık görünmeyi bilmek makyajın en temel sırrıdır, Makyaj yaparken esas amacınız bu olmalıdır yani sağlıklı bir görüntü çizmek. Abartılı bir makyaj yapıp herkesin dikkatini çekmek yerine, varla yok arasında bir makyaj yaparak tüm bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz.

Kimse makyaj yapıp yapmadığınızı bile anlayamayacaktır. Cilt renginize yapınıza göre bir fondöten ya da pudra uygulaması yaparak makyaja başlayabilirsiniz. Neden ten renginize uygun olmalı çünkü kışın ortasında solaryumdan yeni çıkmış gibi bir görüntü çizmek istemezsiniz herhâlde ya da yüzünüzle boyun renginizin birbirinden farklı olmasını. Ten renginize göre bir fondöten uyguladıktan sonra, belki abartılı olmadan ince bir eye lıner ile göz hatlarınızı belirginleştirebilir, süreceğiniz rimel ile de gözlerinize bir derinlik katabilirsiniz.

Sağlıklı bir yüzün en önemli göstergesi pembe yanaklardır ki sizde yanağınıza uygulayacağınız pembe ya da şeftali tonlarındaki allıkla doğal bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ve tabii ki son olarak geriye dudaklar kalıyor, dudaklarınıza da koyu renkli rujlar yerine dudak renginize yakın bir ruj uygulayabilirsiniz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s