Gelinlerin Yapmaması Gereken Makyajlar

Son derece özel gününüzde yanlış makyaj ile kötü görünmek istemezsiniz. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken bir takım noktalar olmaktadır. Şimdi gelin bunlara bir göz atalım. İlk olarak sadeliğinizi ve doğallığınızı korumanızın ilk kriter olduğunu asla aklınızdan çıkarmayınız.

Yani aşırı koyu renkler, yoğun ve ağır göz makyajı ve yine kırmızı, koyu pembe gibi ağır ruj renkleri ile oldukça yaşlı ve özensiz görünebilirsiniz. Mutlaka göz makyajınız ile allık ve dudak makyajınızın aynı tonlarda olmamasına dikkat ediniz. Zıt renkler çok iyi bir görünüm için oldukça değerlidir. Bunun haricinde yüzünüzü ince gösterecek bir makyajda en ideal seçim olacaktır. Bu sayede sizlerde daha zarif görünmenin hiç de zor olmadığını keşfedebilirsiniz.

Aşırıya kaçan takma kirpikler, farlar, allıklar, dudak kalemi gibi konula … More Gelinlerin Yapmaması Gereken Makyajlar

Advertisements

Etkileyici Makyaj Teknikleri

Etkileyici makyaj teknikleri, kendine özen gösteren kadınların güne başlarken ilk adımıdır makyaj. Ama bazı kadınlar ne kadar uğraşsalar da istedikleri türde bir makyaj elde edemediklerini söyler dururlar bazen. İşte burada ya bir eksiklik ya da yanlış yapılan, dikkat edilmeyen bir şeyler vardır. Bunlardan bazılarına değinmek istiyorum.

Makyaj yaparken doğal ve etkileyici bir makyaj elde etmek çoğu kadının isteğidir, bunun için de ilk şart cilt tipinize uygun makyaj malzemeleri seçmenizdir. Örneğin; kapatıcınızı seçerken cilt renginize uygun olup olmadığını anlamak için ışığa dikkat etmek gerekir, çünkü güneş ışığı altında da aynı sonucu vermesi gerekir. Fondöteninizi çok ince sürmeniz makyajınızın daha doğal görünmesini sağlar. Eğer cildiniz kuruysa fondöteninize biraz nemlendirici eklemeniz sizin için daha uygun olur.

Göz makyajınız … More Etkileyici Makyaj Teknikleri

Ela Gözlüler için Makyaj Önerileri

Ela gözlüler için makyaj önerileri, makyaj güzel olan yönlerimizi ön plana çıkarırken, kusurlu yanlarımızı da kamufle etmektir. Ela gözler ise alternatifi çok fazla olan makyaj çeşitlerine açık bir göz rengidir. Yani ela gözlü kişiler saç rengine ve kıyafetine uygun istedikleri her rengi kullanabilirler. Özel günlerde ve abartılı makyaj gerekmedikçe, işe, arkadaş toplantısına veya normal bir günde dışarıya çıkarken sadece bol rimel sürmek bile ela gözlüler için yeterli olacaktır.

Ela gözlü kişiler Bol rimel ve tenine uygun ruj seçimi ile gözlerini ön plana çıkarmayı başarmaktadırlar. Makyaj çok boyanmak demek değildir. Aksine küçük dokunuşlarla büyük farklılıklar yaratabilmektir.

Aslında makyaj uzmanlık gerektiren bir konudur ve özellikle ela gözlü kişiler … More Ela Gözlüler için Makyaj Önerileri

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür

Dudak kalemi nasıl sürülür, makyaj kusurlu organların kamufle edilmesi, güzel organların daha ön plana çıkartılması için dikkatli dokunuşlarla yapılan müdahalelerdir. Makyaj yapmak bir uzmanlık dalıdır ancak sürekli bir uzmandan yardım almak olanaksız olacağından kişi kendisini ve yüzünü tanımalı, nasıl bir makyajın kendisi için daha uygun olacağını uzmandan yardım alarak öğrenmeli ve daha sonra kendisine uygulaması daha doğru olacaktır. Makyaj yapmış olmak için yapılmamalı, yani güzelleşmek isterken daha kötü bir duruma düşmemelidir.

Dudak makyajı çok önemlidir. Dudak kalemi ise dudak makyajında mutlaka olmalıdır. İnce dudaklı bir bayan dudaklarını daha kalın göstermek istediğinde önce dudak çevresine cildine yakın mat bir pudra geçmeli, dudak kaleminin 1mm ya da bir kalem ucu … More Dudak Kalemi Nasıl Sürülür

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

Dudak dolgunlaştırıcı ruj, kadınlar genellikle dikkat çekmekten, çekici olmaktan çok hoşlanırlar. En sade oldukları anda bile yüzlerindeki bir dokunuş onları canlı bakımlı göstersin isterler. Bunu farklı şekillerde yapmak mümkündür. Çok sade bir makyaj yaptıklarında dudaklarını ön plana çıkarıp çok seksi olabilmeleri mümkündür.

Dolgunlaştırıcı rujlar bu durum için mucizevi bir yardımcıdır. Dolgun dudaklar sayesinde muhteşem çekici bir bayan olabilirsiniz. O ince noktayı dudaktan yakalamayı birçok kadın kullanır çünkü en sade makyaj yanında hiç makyaj yapmadığınız durumlarda da tek kurtarıcı rujdur ve o yüzden en önemli kozmetik ürününüz de rujlar olmalıdır. Yapıları itibariyle çok iyi araştırıp almanız gerekmektedir. Çünkü sürekli durması aynı zamanda dudaklarınız … More Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

Dudak Bakımı Gerçekten işe Yarıyor Mu?

Dudak bakımı, özellikle soğuk kış aylarında can yakan dudak çatlaklarını gidermek veya oluşmasını engellemek için kullanılan bir makyaj ürünü, nemlendirici çeşididir. Birçoğu aromalı olarak üretilmektedir ve satış arzı düşünülerek renk renk paket ve tasarım materyalleriyle satılıp, alış cazibesi arttırılmaktadır. Dudak bakımlarının aroma çeşitleri olarak farklı tatlar oluşturulmuş durumda. Çilekliden elmalıya, hindistan cevizliden muzluya kadar farklı … More Dudak Bakımı Gerçekten işe Yarıyor Mu?

Sağlık Görünmeyi Bilmek Makyajın En Temel Sırrıdır

Sağlık görünmeyi bilmek makyajın en temel sırrıdır, Makyaj yaparken esas amacınız bu olmalıdır yani sağlıklı bir görüntü çizmek. Abartılı bir makyaj yapıp herkesin dikkatini çekmek yerine, varla yok arasında bir makyaj yaparak tüm bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz.

Kimse makyaj yapıp yapmadığınızı bile anlayamayacaktır. Cilt renginize yapınıza göre bir fondöten ya da pudra uygulaması yaparak makyaja başlayabilirsiniz. Neden ten renginize uygun olmalı çünkü kışın ortasında solaryumdan yeni çıkmış gibi bir görüntü çizmek istemezsiniz herhâlde ya da yüzünüzle boyun renginizin birbirinden farklı olmasını. Ten renginize göre bir fondöten uyguladıktan sonra, belki abartılı olmadan ince bir eye lıner ile göz hatlarınızı belirginleştirebilir, süreceğiniz rimel ile de gözlerinize bir derinl … More Sağlık Görünmeyi Bilmek Makyajın En Temel Sırrıdır

Daha Sağlıklı Kırılmaz Tırnaklar için Oje

Daha sağlıklı kırılmaz tırnaklar için oje, Tırnak keretin adlı maddeden meydana gelmektedir. Tırnak bakımı önemlidir. Bir metabolizma ne kadar sağlıklı düzey de ise tırnaklar da bir o kadar sağlıklı olacaktır. Bayanlar tırnak uzatma ve kırılmaması için birçok uğraşlar vermektedirler

Sağlıklı, kırılmayan tırnaklar için tırnak yanında bulunan etlerin düzenli bakımı yapılması önemlidir. Bu bakım tırnakları kuvvetli hale getirecektir. Herkes kusursuz tırnaklara sahip olmak istese de bu o kadar da mümkün olmamaktadır. Özenle uzattığınız tırnaklardan illa biri kırılır. Kırılmayan tırnaklar için öncelikle ellerinize kremler kullanabilirsiniz.

Törpü yaparken tırnakların yan kısımlarını törpülemezseniz bu onları daha sağlam hale getirir. Tırnak bakımında kişilerin günlük su tük … More Daha Sağlıklı Kırılmaz Tırnaklar için Oje

İdeal Bir Uyku İle İdeal Bir Hayat Elde Etmek Çok Kolay

İdeal Bir Uyku İle İdeal Bir Hayat Elde Etmek Çok Kolay, Günün tüm yorgunluğunu, stresini üzerimizden atarak en çok dinlendiğimiz ve rahatladığımız anlar herhalde genellikle uyuduğumuz anlar oluyor. Her şeyde olduğu gibi uykuda da belli sınırlar var ve hayatımızın her alanında olduğu gibi uykunun da ne çoğu ne de azı yararlı. Sağlıklı bir vücut ve zinde bir zihin için kararında bir uyku çekmek gerekiyor.

Bilim adamlarınca yapılan araştırmalara göre günde 7 ya da 8 saat uyuyan insanların sağlığının günde 5 saatten az ve yahut 10 saatten çok uyuyan insanlara göre daha iyi olduğu tespit edildi. Günde 7 ya da 8 saat uyuyan insanların diğer insanlara göre daha az hastalandıkları da elde edilen bu tespitler arasında.

Tabii ideal uyku zamanı bünyeden bünyeye farklılık göstermekte. Aynı şekilde kadınlarda ve erkeklerde de farklıl … More İdeal Bir Uyku İle İdeal Bir Hayat Elde Etmek Çok Kolay

Adipsi Nedir

Adipsi nedir, susamanın yokluğu ya da su içmemek. En sık görülen nedenler arasında üremi, bazı psikozlu hastalıklar ve histeri vardır. Adipsinin tersi polidipsidir. Bu durumda insan aşırı derecede su içmek ister. Adipsi meydana getiren nedenler arasında yer alan histerinin, polidipsi meydana getirdiği de olur.

Susama insan organizması için, açlıktan da önemli bir olaydır. Özellikle ishal, ya da aşırı terleme ve kusma gibi vücuda fazla su kaybettiren durumlarda, vücudun su gereksinmesi çok artar. Bu gibi durumların dışında insan, vücudunun su gereksinmesini kolayca ayarlayabilir. Özellikle kilo vermek isteyenler, öğünler dışında su ve sulu maddeler içmemek ve susamayı önlemek için susatıcı yemekler yememek suretiyle, bu amaçlarına ulaşırlar.

Kişinin bu şekilde, içtiği günlük su miktarını azaltması büyük bir sakınca doğurmaz … More Adipsi Nedir